Loading

Štiavnicka 613, 97681 Podbrezová

0915 656 454 | 0917 861 522

kontakt@amp-servis.sk

Pon-Pia: 7:00 – 16:00

Štiavnicka 613, 97681 Podbrezová

Servis a plnenie klimatizácie

Dobre sa postarať o klimatizáciu je dôležité nielen z hľadiska bezproblémovej prevádzky a dlhej životnosti, ale do popredia sa dostávajú aj otázky zdravia.

Ponúkame kompletný servis klimatizácií

  • Dezinfekcia klimatizácie a interiéru pomocou ozónu O3
  • Plnenie chladiacej zmesi a čistenie klimatizácií
  • Opravy klimatizačných hadíc a trubiek
  • Kontrola tesnosti klimatizačnej sústavy

 

Prečo treba čistiť klimatizáciu?

V systémoch klimatizácie v aute, kde je vysoká vhlkosť a priaznivá teplota, sú ideálne podmienky pre vznik nebezpečných baktérií a plesní. Tieto sú nielenže príčinou nepríjemného zápachu, ale šíria sa aj do priestoru interiéru. Môžu potom ohrozovať zdravie posádky vozidla a hlavne malých detí, alergikov a astmatikov ktorých imunitný systém je menej odolný. Dalším problémom je korózia výparníku pri nevyčistenej klimatizácii.

Z týchto dôvodov je potrebné v určitých intervaloch (aspoň raz ročne) pristupovať k čisteniu a dezinfekcii klimatizácie v aute. Často sa na to používajú chemické prípravky – tekutiny na povrchy alebo aerosóly ktoré sa aplikujú ako sprej.

Už ste asi mali skúsenosť, že po klasickom čistení klimatizácie sa zápach úplne nedostráni alebo sa vráti veľmi rýchlo. Chemické čistenie totiž nie je dostatočne účinné aj keď zdraviu škodlivé chcemikálie zostávanú v interiéri vozidla.

Nová metóda, ktorou je čistenie ozónom O3, je oveľa účinnejšia. Ozón je známy prostriedok zo zdravotníctva na čistenie operačných nástrojov. Nielenže dezinfikuje, ale sterilizuje, čo znamená, že ničí všetky choroplodné zárodky a aj spóry, ktoré sú odolné voči väčšine dezinfekčných prípravkov. Toto čistenie je dokonalé a šetrné k životnému prostrediu, keďže ozón je prirodzenou súčasťou zemskej atmosféry. Objednajte si čistenie v našom servise čo najskôr a budete príjemne prekvapený lepším ovzduším vo vašom vozidle.

 

Výhody čistenia klimatizácie ozónom

  • Osvedčený prostriedok, ktorý sa používa v zdravotníctve a na sterilizáciu pitnej vody
  • Sterilizácia ničí baktérie, vírusy, spóry a plesne v klimatizácii a v interéri
  • Molekuly ozónu sú malé a prenikajú všade, čo bežné chemické čistenie neumožňuje
  • Zdravotne nezávadné riešenie bez zbytkových chemikálií
  • Odstránenie pôvodcov zápachu z celého interiéru
  • Riešenie ohľaduplné voči životnému prostrediu

 

Ozón je plyn ktorého molekuly sú mnohonásobne menšie ako molekuly aerosólu pri chemickom čistení. Tým sa jeho dezinfekčné učinky prejavia aj na miestach, kam sa bežná chémia nedostane. Veľmi rýchlo – až 100 krát rýchlejšie ako chlór – ničí veľmi odolné druhy a formy patogénnych mikroorganizmov. Okrem toho je ako plyn pri čistení klimatizácie roztpyľovaný v interéri vozidla a tým dochádza k odstráneniu biologického znečistenia čalúnených materiálov, sedačiek a výplní, ktoré spôsobovalo nepríjemný zápach.

Čistenie ozónom je vhodné opakovať častejšie najmä ak vo vozidle vozíte malé deti nachýlnejšie na rôzne choroby, alergikov, astmatikov a ak vozidlo využívate frekventovane.

Ozón je nestabilná podoba známeho kyslíku O2 a preto sa pripravuje priamo na mieste. V praxi to znamená umiestnenie zariadenia Ozon Maker do vozidla. Informujte sa u nás o čistení klimatizácie ozónom.

Certifikát

Naša spoločnosť zastúpená riaditeľom Danielom Vincúrom je držiteľom odborného osvedčenia pre servis klimatizácií podľa smerníc ES.