Loading

Štiavnicka 613, 97681 Podbrezová

0915 656 454 | 0917 861 522

kontakt@amp-servis.sk

Pon-Pia: 7:00 – 16:00

Štiavnicka 613, 97681 Podbrezová

Výmena oleja a filtrov

Spravíme výmenu alebo doplnenie motorového a prevodového oleja. Výmenu filtrov na celom vozidle vykonáme pre všetky filtre: olejového, vzduchového, palivového, kabínového a hydraulického filtra v prevodovke.

Výmena motorového oleja

Každé vozidlo potrebuje v pravidelných intervaloch vymeniť motorový olej a po najazdení daného počtu kilometrov alebo uplynutí 1 až 2 rokov. Náročnejší motoristi menia olej po nazjadení 10 tisíc kilomterov, bežne sa olej mení po 15 tisíc kilometroch. Novšie vozidlá používajú tzv. Long Life oleje, ktoré sa menia po 30 tisícv extrémnych prípadoch po 50 tisíc kilometroch. Avšak odporúčame meniť olej maximálne po 30 tisíc kilometroch, keďže olej má určité limity dané objemom olejovej náplne.

V motore zohráva olej životne dôležitú úlohu – zabezpečuje mazanie aby sa motor mohol byť v pohybe. Zároveň plní ochrannú funkciu ako je neutralizácia škodlivých kyselín, zabraňuje hrdzaveniu. S kvalitným olejom a jeho pravidelnou výmenou jednoducho udržíte motor pri živote aj pri nájazde niekoľko stoviek tisícov kilometrov.

Sme autorizovaný servis olejov CASTROL a zabezpečíme Vám výber najvodnejšieho oleja podľa predpisov výrobcu motora. U nás nájdete len zaručene originálne oleje vybavené ochrannými prvkami, zároveň za mimoriadne priaznivé ceny.

Výmena filtrov

Výmena filtrov sa spravidla realizuje v pravidelných servisných intervaloch. V našej ponuke nájdete kvalitné značky filtrov strednej a najvyššej triedy značiek MANN, BOSCH, FRAM, Filtron, ALCO a ďalších. Nás školený personál Vám ochtone poradí s výberom filtrov podľa náročnosti ich nasadenia.

Olejový filter

Výmena olejového filtra sa robí spolu s výmenou oleja. Olejový filter slúži na zachytávanie mechanických nečistôt. Zanesený olejový filter bráni prísunu oleja a hrozí poškodenie motora.

Vzduchový filter

Je čistič vzduchu privádzaného do motora, kde spolu s palivom vytvorí zmes. Je dôležité, aby sa do motora nedostali prach a nečistoty. Zanesený alebo poškodený vzduchový filter neplní svoju funkciu. Pri veľkom znečistení sa do motora dostáva vzduch ťažšie a rastie spotreba.

Kabínový filter

Alebo ak chcete peľový filter má podobnú funkciu ako vzduchový filter pre motor, ale týka sa privádzaného vzduchu do kabíny pre pasažierov. Zachytáva peľ, prach a ďalšie nečistoty. Výkonnejšie verzie sú uhlíkové kabínové filtre, ktoré vďaka obsahu aktívneho uhlia dokážu absorbovať aj zápachy a škodliviny. Spolu s výmenou kabínového filtra odporúčame aj čistenie klimatizácie. Zanesený kabínový filter je príčinou alergií, ochorení a nekvalitného vzduchu pre vodiča a pasažierov.

Palivový filter

Filter na čistenie benzínu alebo nafty. Zanesený palivový filter je príčinou poklesu výkonu motora pre nedostatočný prísun paliva.