Loading

Štiavnicka 613, 97681 Podbrezová

0915 656 454 | 0917 861 522

kontakt@amp-servis.sk

Pon-Pia: 7:00 – 16:00

Štiavnicka 613, 97681 Podbrezová

Servis bŕzd

Brzdy na vozidle

Súčasťou pravidelného servisu vozidla je kontrola brzdových systémov. Servisný úkon pozostáva z vizuálnej kontroly brzdových doštičiek a kotúčov, hladina brzdovej kvapaliny a ich prípadná výmena alebo doplnenie. V prípade bubnových bŕzd sa testuje brzdný účinok.

V prípade zistených problémov budete upozornení a navrhneme riešienie na výmenu kotúčov bŕzd alebo doštičiek (platničiek). Odstránenie akýchkoľvek nedostatkov na brzdovom systéme zvyšuje bezpečnosť posádky vozidla, ale aj ďalších účastníkov cestnej premávky.

Brzdové systémy moderných vozidlách sú odolnejšie voči poruchám a ako všetky systémy vozidla, aj v brzdy sa opotrebovávajú a to v závislosti na jazdnom štýle a využití vozidla. Ak jazdíte športovo alebo zo zaťaženým vozidlom, počítajte s častejšími výmenami brzdového obloženia (doštičiek) a aj kotúčov

Aj diagnostika vozdila vás dokáže upozorniť na opotrebovanie bŕzd symbolom kruhu a prerušovaných polkruhov ako na obrázku. Vtedy urýchlene vyhľadajte autoservis. Vtedy už idete na hranici možností vozidla a preto odporúčame aby ste vždy žiadali kontrolu bŕzd.

Dôkladná kontrola brzdového systému obsahuje aj kontrolu brzdových čeľustí, stav brzdovej kvapaliny a prípadné netesnosti v prívodoch, čo zistia len skúsení mechanici diagnostikou celého systému.

Náš autoservis ponúka celú škálu servisných a diagnostických úkonov brzdového systému. Kontaktujte nás pre bližšie informácie.